Viksjön


Denna sjö finner du öster om Munkedal.

Här kan du fiska:
Gädda, Gös, Abborre, Mört, Braxen, Gärs, Lake och Sarv.

Fiskekort och info:

Munkedal Skog & Event AB-tel. 0524-17000,
Kanotcenter-tel. 0524-12222,
Kjell Hansson, Kikerud-tel. 0524-22046,
Anette Berglund, Torrud-tel. 070-3656499,
Pernilla Borell-tel. 0524-22133,
Olle Rydholm-tel. 0524-22150,
Ingvar Karlsson-tel. 0524-22024,
Irene Johansson-tel. 0524-22095,
Gun Sohlberg-tel. 0524-22116,
Erik Hansson-tel. 0524-22043,
Sandbackens Gästagård-tel. 0524-22005,
Rune Larsson-tel. 0524-22098.

Koordinater:
Lat: 58.482583
Lng: 11.813084

Andra fiskeplatser i
Västra Götalands län
Munkedal kommun
Nära Viksjön

Ser du något som inte stämmer eller vet du något mer så får du gärna ändra i texten.